logo

Zaloguj się

lub
25
luty
2019

DTA Stawia na rozwój w Pomorskim Centrum Logistycznym

Firma DTA zdecydowała się na wynajem blisko 7 tys. mkw. w Gdańsku bezpośrednio przy głębokowodnym terminalu kontenerowym DCT Gdańsk. Tym samym kolejny budynek Goodmana o powierzchni 37 tys. mkw. został w całości wynajęty.

Grupa DTA oferuje swoim klientom usługi w zakresie obsługi celnej, spedycyjnej, magazynowej oraz logistyki kontraktowej zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. W ostatnim czasie obserwuje się dynamiczny rozwój firmy, o czym może świadczyć 6-krotne zwiększenie zaplecza magazynowego na Pomorzu. DTA swój sukces buduje poprzez wysoką jakość świadczonych usług i partnerską współpracę ze swoimi klientami. W ramach powierzchni wynajętej w Goodmanie magazyn zajmie 6,7 tys. mkw., a pozostałe 300 mkw. zostanie przeznaczone na powierzchnie biurowe i socjalne. Po za usługami logistyki i magazynowania na terenie parku DTA będzie również prowadziło agencję celną.

Nowo uruchomiony obiekt w Gdańsku jak i wcześniejsze inwestycje logistyczne DTA, to odpowiedź na dynamicznie rosnące potrzeby naszych klientów na wybrzeżu. Inwestycja w Gdańsku, przy największym i najszybciej rozwijającym się terminalu kontenerowym w Polsce to dla nas krok milowy, dzięki któremu będziemy mogli skrócić do minimum proces obsługi przesyłek morskich, a naszym klientom kontraktowym zapewnić jeszcze lepszą jakość usług. Cieszy również wysoki standard obiektu, który zapewni naszym pracownikom sprzyjające warunki pracy.– komentuje Marek Gotowicki, Wiceprezes DTA

Deweloper po skomercjalizowaniu trzeciego budynku rozpoczął kolejny etap inwestycji, a powierzchnia będzie dostępna od IV kwartału 2019 r. Główną zaletą PCL jest lokalizacja magazynów w bezpośrednim sąsiedztwo Portu i terminala kontenerowego DCT Gdańsk, który jest największym głębokowodnym terminalem kontenerowym na Bałtyku.

– Obserwujemy wyraźną synergię pomiędzy portem a PCL. Dynamiczny rozwój DCT Gdańsk napędza popyt na powierzchnie magazynowe. Z kolei Goodman wspiera rozwój portu dzięki zapewnieniu wysokiej jakości powierzchni logistycznej, niezbędnej do sprawnej obsługi rosnących przeładunków. Nasi klienci w szczególności doceniają fakt, że na terenie magazynów PCL mogą tworzyć składy celne, a pomiędzy DCT a PCL transportować kontenery znacznie cięższe niż na drogach publicznych. Cieszymy się, że trzeci już magazyn w PCL został w całości wynajęty. W odpowiedzi na niesłabnący popyt planujemy rozpoczęcie budowy kolejnych 25 tys. mkw., które będą dostępne od IV kwartału 2019 r. – powiedział Jarosław Czechowicz, dyrektor ds. zarządzania portfelem nieruchomości w Europie Środkowo Wschodniej w grupie Goodman

Docelowo Pomorskie Centrum Logistyczne może zaoferować 500 tys. mkw. w ramach jednego parku logistycznego. Inwestycja cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem firm, które korzystają z transportu morskiego ze względu na dużo niższe koszty transportu i korzyści celne. Kompleks jest oddalony o 24 km od Lotniska im. Lecha Wałęsy w Gdańsku i 24 km od autostrady A1.

 

W procesie poszukiwania magazynu i negocjacji warunków umowy Najemcę reprezentowała firma doradcza z Gdańska – Querco Property, która specjalizuje się w kompleksowej obsłudze i doradztwie na rynku nieruchomości komercyjnych.

Rozwój firmy DTA na Pomorzu jest idealnym potwierdzeniem dużej atrakcyjności Gdańska na polskiej mapie magazynowej. Na etapie poszukiwania lokalizacji weryfikowaliśmy kilka lokalizacji, natomiast po kompleksowej analizie kosztowej ostatecznie optymalnym rozwiązaniem okazał się obszar PCL, który jest w bezpośrednim sąsiedztwie z głębokowodnym terminalem kontenerowym DCT, co przekłada się na szereg korzyści dla Najemców. Jesteśmy przekonani, że wysoki standard magazynów realizowanych przez Goodmana oraz możliwość ekspansji w ramach PCL umożliwi komfortowe funkcjonowanie naszego klienta oraz jego dalszy rozwój. Imponująca jest skala zwielokrotnienia powierzchni przez DTA, natomiast wierzymy, że w perspektywie czasu te potrzeby będą tylko rosły. – komentuje Marek Boczula, Dyrektor Inwestycyjny w Querco Property