AKTUALNOŚCI

Bądź z nami na bieżąco

8
marzec
2023
Centrum logistyczno magazynowe Torus - mat. prasowy Dewelopera

Vetro w centrum logistyczno-magazynowym Torusa

Firma Vetro świadcząca usługi logistyczno-spedycyjne wynajęła w Kowalach k. Gdańska ponad 5,6 tys. m kw. powierzchni magazynowej oraz ponad 740 m kw. powierzchni biurowo-socjalnej. Obiekt należy do firmy deweloperskiej Torus. W transakcji najmu pośredniczyła firma Querco Property, a umowa podpisana została na okres 63 miesięcy.

Firma Vetro powstała w 2004 roku i od początku swojej działalności świadczy profesjonalne i kompleksowe usługi logistyczno-spedycyjne w transporcie krajowym i międzynarodowym. Wykorzystuje Gdański Terminal Przeładunkowy wraz z przestronnym magazynem portowym o powierzchni 10 tys. m kw., dzięki któremu oferuje usługi przeładunkowo-składowe towarów. Rosnące potrzeby firmy skłoniły ją do zwiększenia potencjału magazynowego i administracyjnego.

- Do poszukiwania nowych przestrzeni magazynowych skłonił nas wzrost masy przeładowywanych i składowanych towarów. Ważnym czynnikiem było również uwolnienie powierzchni magazynowych dla towarów wymagających dozoru celnego, których obsługę realizujemy w naszym magazynie na terenie Wolnego Obszaru Celnego w Gdańsku. Towary niewymagające relacji burtowej i niebędące pod dozorem celnym zostały w całości relokowane do nowo pozyskanego magazynu w Gdańsk – Kowale - mówi Paweł Szpiller, General Manager Logistics w firmie Vetro.

Pozyskanie nowej powierzchni magazynowej w Gdańsk – Kowale, zlokalizowanej przy głównych trasach komunikacyjnych łączących porty Gdańska i Gdyni z siecią dróg krajowych, pozwala firmie zoptymalizować procesy logistyczne, ponadto także rozszerzyć zakres usług dla klientów portu Gdynia.

- Sądzimy, że zwiększenie powierzchni magazynowych wraz z poszerzeniem bazy potencjalnych klientów obsługiwanych przez port Gdynia będzie dla nas podstawą dalszego wzrostu i umocnienia pozycji na dynamicznie rozwijającym się rynku. Bardzo doceniamy profesjonalizm i zaangażowanie Querco Property w poszukiwanie i późniejszą finalizację umowy pozyskania powierzchni magazynowej, co uczyniło cały proces sprawnym i nieangażującym – dodaje Paweł Szpiller.

- Z firmą Torus współpracujemy już od długiego czasu, natomiast do tej pory głównie przy wynajmie powierzchni biurowych. Cieszymy się, że deweloper powierzył nam rekomercjalizację swojego budynku magazynowego, w trakcie której mogliśmy wykorzystać swoje doświadczenie. Prowadziliśmy rozmowy z wieloma firmami zainteresowanymi wynajęciem powierzchni, natomiast ostatecznie właściciel zdecydował się na podpisanie umowy z firmą Vetro. W naszym odczuciu jest to bardzo dobra decyzja dla obu stron. Vetro ma duże doświadczenie na rynku logistycznym w szczególności w obsłudze nietypowych towarów. W celu zwiększenia możliwości przeładunkowych i składowych firma postawiła na niezależny budynek, który spełnia wymogi do składowania szerokiego wachlarzu towarów i ich obsługi wózkami ciężkimi. Obiekt Torusa wpisał się w potrzeby Vetro - jest murowany, bez systemu tryskaczy, z posadzką o wysokiej nośności – co obecnie na rynku, gdzie dominują budynki A-klasowe, jest rzadko spotykane – komentuje Marek Boczula, COO w firmie Querco Property.

Centrum logistyczno-magazynowe usytuowane jest przy ul. Energetycznej 6 w miejscowości Kowale, graniczącej z południowo zachodnimi obrzeżami Gdańska,  w dynamicznie rozwijającej się strefie magazynowo – spedycyjnej wzdłuż obwodnicy Trójmiasta. Całą nieruchomość stanowi działka o powierzchni 23 tys. m kw., zabudowana halami magazynowymi z częścią biurowo-socjalną o łącznej powierzchni blisko 9100 m kw. Nowoczesne magazyny o wysokości składowania 6,5 i 9 m zostały wyposażone w siedem doków ładunkowych z hydraulicznymi rampami samopoziomującymi oraz dwa podjazdy dla samochodów dostawczych. Inwestycja realizowana była w trzech etapach w latach 2005-2008. Oprócz Vetro, obiekt użytkowany jest obecnie przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe oraz Przedsiębiorstwo Handlowe Chemia.

- Cieszymy się, że lokalizacja, jakość i funkcjonalność powierzchni w naszym centrum logistyczno-magazynowym w Kowalach spełniła oczekiwania firmy Vetro. Obecnie cała część magazynowa kompleksu jest wynajęta. Sektor magazynowy to dynamicznie rozwijająca się część rynku nieruchomości komercyjnych, co dostrzegamy i uwzględniamy w naszych planach rozwojowych, inwestycyjnych – mówi Marcin Piątkowski, dyrektor ds. komercjalizacji w firmie Torus.

więcej
25
październik
2022
Magazyn MLP Pruszków II

DTA podwaja wynajmowaną powierzchnię

Grupa specjalizująca się w obsłudze celnej, spedycyjnej, magazynowej oraz logistyce kontraktowej przeprowadzi się do nowego obiektu w ramach dynamicznie rozbudowywanego parku MLP Pruszków II. Jednocześnie niemal dwukrotnie zwiększy wykorzystywaną powierzchnię do blisko 7 tys. m2. Oddanie do użytkowania planowane jest w II połowie przyszłego roku. 

 

Firma DTA, będąca wieloletnim klientem MLP Group, zawarła nową umowę dotyczącą wynajęcia blisko 7 tys. m2 w ramach centrum logistycznego MLP Pruszków II. Na cele magazynowe przeznaczone będzie około 6,5 tys. m2, a pozostałe 455 m2 stanowić będą nowoczesne powierzchnie biurowe. Rozpoczęcie przez najemcę operacji w nowym obiekcie będzie możliwe już na początku czerwca przyszłego roku.

 

Najemca od przeszło ośmiu lat korzysta z około 4 tys. m2 zlokalizowanych w sąsiadującym parku MLP Pruszków I. Przeprowadzka do nowego obiektu spowoduje zatem niemal podwojenie wynajmowanej przez niego powierzchni.

 

Nasza specjalizacja, polegająca na łączeniu usług celnych, magazynowych i logistycznych, cieszy się wśród klientów nieustającym zainteresowaniem. To ułatwiło decyzję o powiększeniu powierzchni magazynu. Nowa powierzchnia przeznaczona będzie na prowadzenie magazynu czasowego składowania, składu celnego oraz magazynu krajowego. Część przeznaczona będzie również do obsługi przesyłek e-commerce i logistyki kontraktowej.

 

Nowa powierzchnia, wraz z wprowadzonymi dzięki programowi e-brama rozwiązaniami systemowymi, zwiększy przepustowość magazynu. Dla transportu morskiego lub kolejowego, gdzie czas dostawy ostatnio często się zmienia i wydłuża,  szybka odprawa celna, połączona z dobrą obsługą magazynu jest szczególnie ważna dla klientów składujących towary szybko rotujące. Na terenie magazynu będą się znajdowały miejsca uznane, które pozwolą na dokonywanie odpraw celnych przesyłek naszych klientów. Nasz dział dystrybucji krajowej już cieszy się na planowaną przeprowadzkę, bo realizacja transportów z nowej lokalizacji będzie bardzo sprawna – powiedział Marek Gotowicki, wiceprezes DTA sp. z o. o. 

 

- Z firmą DTA współpracujemy na terenie całej Polski, a Pruszków jest kolejną lokalizacją, w której z powodzeniem przeprowadziliśmy ekspansję, której efektem jest ok. 7 tysięcy m2 w ramach nowego budynku w MLP Pruszków II . Przy każdym projekcie priorytetem jest dla nas przekazanie klientowi kompleksowej informacji o sytuacji rynkowej w bieżącym momencie, prawidłowe zabezpieczenie kontraktu i wsparcie merytoryczne na każdym etapie transakcji oraz w trakcie trwania umowy najmu. Nowy magazyn umożliwi klientowi dużo wyższy standard obsługi klientów i zapewni dodatkowe bezpieczeństwo przeciwpożarowe. Od początku poszukiwań priorytetem była strategiczna lokalizacja w pobliżu autostrady A2 i niedalekim sąsiedztwie obecnego magazynu, tak aby zapewnić maksymalny komfort pracownikom. Ponadto wpisująca się w zapotrzebowanie wielkość modułu, wysoki standard wykończenia oferowany przez dewelopera i konkurencyjne warunki najmu zadecydowały o przedłużeniu współpracy z MLP Group.” – stwierdził Marek Boczula, Dyrektor Operacyjny Querco Property

 

Projekt MLP Pruszków II to nowoczesne centrum logistyczne położone w okolicach Warszawy, w gminie Brwinów, w odległości 5 km od Pruszkowa. Jest to największy kompleks w regionie, którego docelowa powierzchnia najmu to 393 tys. mkw. Wybrane budynki posiadają prestiżowy certyfikat BREEAM. Zgodnie ze strategią MLP Group w zakresie ESG na dachach montowane są instalacje fotowoltaiczne. Dzięki elastycznemu podejściu do indywidualnych potrzeb najemców, centrum jest w stanie sprostać wymaganiom klientów z różnych branż.

 

MLP Pruszków II posiada rozwinięte połączenia komunikacyjne zarówno z centrum Warszawy, jak i z głównymi arteriami łączącymi stolicę z innymi miastami. Park położony jest między drogą lokalną nr 760 a odcinkiem autostrady A2, 3 km od węzła komunikacyjnego zlokalizowanego w rejonie Pruszkowa-Żbikowa. W jego pobliżu przebiegają linie kolejowe o charakterze międzynarodowym, które umożliwiają doskonałe warunki logistyczne zarówno dla dystrybucji krajowej, jak i międzynarodowej. Na terenie parku znajduje się przystanek autobusowy oraz działa samoobsługowa stacja wynajmu rowerów Nextbike.

 

Mat. prasowe: MLP Group S.A.

więcej
31
maj
2022
biuro w centrum miasta

Eastend rozgości się w biurowcu Neon w Gdańsku

Spółka Eastend wynajęła blisko 700 m kw. powierzchni w biurowcu Neon, wchodzącym w skład kompleksu Alchemia w Gdańsku, którego deweloperem jest TORUS. Umowa z obecnym właścicielem budynku została podpisana na okres 5 lat, przy współpracy z firmą Querco Property, pośredniczącej w transakcji. 

 

 

Siedziba godna lidera e-commerce

Eastend jest grupą e-commerce wywodzącą się z Trójmiasta. Działa na rynku już ponad 20 lat, a w swojej w ofercie posiada kilkadziesiąt topowych brandów odzieżowych z całego świata. Jest liderem e-commerce i ekspertem w branży streetwear w Polsce, który nieustannie dąży do rozwoju i otwiera się na nowe możliwości, systematycznie wzmacnia też swoją pozycję na rynku międzynarodowym. Nowe biuro firmy w biurowcu Neon ma stworzyć nowoczesną, atrakcyjną i przyjazną przestrzeń pracy, która wspierać będzie dalszy rozwój i ekspansję firmy.

 

- Biuro zostało zaaranżowane w taki sposób, by  sprzyjało pracy coworkingowej, indywidualnej oraz projektowej w większych grupach. Całość będzie utrzymana w nowoczesnej stylistyce z dużą dawką zieleni – opowiada Artur Andriskowski, współtwórca projektu nowej przestrzeni biurowej marki Eastend.

 

Biurowiec Neon, należący do DWS, globalnego zarządcy inwestycyjnego działającego w imieniu jednego ze swoich funduszy nieruchomościowych, posiada ponad 35 tys. m kw. powierzchni najmu (przy powierzchni typowej kondygnacji biurowej wynoszącej ponad 3 tys. m kw.). Nieco ponad 1,5 tys. m kw. to powierzchnie usługowe zlokalizowane na parterze, które dopełniają pasaż – miejsce spotkań i spędzania czasu zaprojektowane pomiędzy budynkami Alchemii. Tak jak wcześniejsze etapy kompleksu, Neon posiada certyfikat LEED na najwyższym poziomie, Platinum. Budynek stanowi architektoniczne i funkcjonalne dopełnienie Alchemii, która zaprojektowana została w całości przez pracownię APA Wojciechowski Architekci.

 

- Jesteśmy bardzo dumni z zaufania, którym po raz kolejny obdarzyła nas firma Eastend. Wyzwanie było spore ze względu na znaczną powierzchnię biura i konieczność wprowadzenia indywidualnych zmian aranżacyjnych. Neon to optymalny wybór ze względu na komfort, który daje A-klasowy standard powierzchni oraz wygodne rozwiązania komunikacyjne, umożliwiające pracownikom codzienny dojazd do biura – komentuje Filip Janiak, Property Negotiator w firmie Querco Property, agencji nieruchomości komercyjnych, pośredniczącej w transakcji.

 

Proces komercjalizacji obsługiwała z kolei firma Torus, która odpowiada również za projekt i wykonanie aranżacji nowego biura Eastend.

 

- Cały projekt był nietypowy jak na dzisiejsze czasy, bo zrealizowany w rekordowo krótkim czasie. Od złożenia oferty, poprzez negocjacje umowy, aż do jej podpisania upłynęło raptem kilka miesięcy. Już pierwsze nasze spotkanie było bardzo udane i pozwoliło na zbudowanie dobrej, partnerskiej relacji pomiędzy nami, a naszym klientem i reprezentującą go agencją. Cieszy nas także otwartość firmy Eastend na nasze pomysły aranżacyjne, dzięki czemu samo biuro będzie nieszablonowe – powiedział Marcin Piątkowski, Dyrektor ds. Komercjalizacji i Marketingu w firmie Torus.

 

Mat. prasowe: Torus

więcej