AKTUALNOŚCI

Bądź z nami na bieżąco

9
maj
2022
Magazyn, niebieskie niebo, bramy

Grupa Eastend z Trójmiasta ponownie powiększa magazyn

Eastend – trójmiejski sklep internetowy, oferujący szeroki wybór butów, odzieży i akcesoriów największych światowych marek, notuje kolejne wzrosty sprzedaży i zmienia magazyn. Nowa powierzchnia zostanie oddana do użytku w I kw. 2023r. w ramach rozbudowy kompleksu Panattoni Park Tricity East III w Gdańsku i obejmie ponad 6200 mkw. powierzchni magazynowej oraz 270 mkw. biur.

 

Spółka Eastend istnieje na trójmiejskim rynku od 2014 roku. Od blisko dekady,  konsekwentnie rozwija ofertę w zakresie internetowej sprzedaży butów i odzieży streetwear, tworząc silną, rozpoznawalną w całej Polsce markę e-commerce, z wysokim poczuciem zaufania wśród klientów. W wyniku wzrostu sprzedaży i ciągłego poszerzania oferty, firma zdecydowała się na zmianę dotychczasowej lokalizacji i powiększenie powierzchni, przenosząc zaplecze magazynowe do nowopowstających hal dewelopera Panattoni na gdańskich Rudnikach.

 

Panattoni Park Tricity East III to kolejny projekt magazynowy dewelopera Panattoni, we wschodniej części Gdańska. Park, usytuowany przy ulicy Elbląskiej, składa się z istniejącej już  A-klasowej hali magazynowej i powierzchni biurowych, o łącznej powierzchni ponad 33 000 mkw. Dodatkowa powierzchnia magazynowo- biurowa, o powierzchni 10 600 mkw.  zostanie oddana do użytku w I kw. 2023 roku. Ponad 6400 mkw. zajmie firma Eastend.

 

- Wybór padł na Panattoni Park Tricity East III ponieważ park jest bardzo dobrze skomunikowany, a dobra komunikacja miejska była jednym z głównych kryteriów przy dokonywaniu wyboru. Firma Eastend to pracodawca otwarty na potrzeby swoich pracowników, a jedną z nich jest wygodny dojazd do centrum Gdańska w krótkim czasie. Dodatkowo park składa się z jednego budynku i posiada niewielką ilość najemców, dzięki czemu jego atutem była również kameralność  – decyzję firmy Eastend ocenia Maja Musielska, Senior Leasing Specialist z Panattoni Development Europe. 

 

Tricity III wyposażony jest w doki i bramy z poziomu zero oraz wygodne parkingi z placem manewrowym. Doskonała lokalizacja przy trasie ekspresowej S7 oraz położenie blisko portu, zapewnia znakomitą ekspozycję magazynu i gwarantuje sprawną dystrybucję towarów. To idealny wybór dla firm związanych zarówno z rynkiem trójmiejskim, jak i krajowym.

 

W toku transakcji spółkę Eastend reprezentowało Querco Property - agencja nieruchomości komercyjnych z Gdańska.

- Czujemy się wyróżnieni faktem, że firma Eastend kolejny raz powierzyła nam zadanie znalezienia powierzchni magazynowej w Trójmieście. Zlecenie było bardzo ambitne: miejsce miało być dużo większe i skrojone na miarę potrzeb pracowników, z łatwiejszym dostępem komunikacyjnym. W nowej inwestycji znalazło się m.in. nowoczesne studio fotograficzne i złożona strefa kompletacji zamówień. Cieszymy się, że dołożyliśmy cegiełkę do rozwoju firmy Eastend i jednocześnie rozszerzyliśmy proces komercjalizacji budynku Panattoni – decyzję o wyborze komentuje Dominika Walas, Senior Property Negotiator w Querco Property.

więcej
10
luty
2022
Hale produkcyjne  w Gdańsku

Stokvis Tapes w nowej hali produkcyjnej 7R

Stokvis Tapes, globalny producent, oferujący innowacyjne rozwiązania w dziedzinie materiałów klejących, izolujących, łączących i zabezpieczających, wprowadzi się do powstającego kompleksu 7R City Park Gdańsk South II w sierpniu 2022 roku. W związku z rozwojem swojej działalności Najemca zajmie ok. 11 500 mkw. powierzchni magazynowej i produkcyjnej w nowej lokalizacji.

 

Stokvis Tapes to producent i konwerter innowacyjnych, zaawansowanych rozwiązań materiałowych obejmujących taśmy, pianki EPDM, PE, PUR, silkony i wiele innych. Współpracuje ściśle z branżami motoryzacyjną, medyczną, elektroniczną, budownictwem czy energią odnawialną. W związku z dynamicznym rozwojem firma poszukiwała nowej lokalizacji pod działalność produkcyjną z wygodną  powierzchnią biurową. Oferta dewelopera 7R okazała się najlepszym wyborem, doskonale odpowiadającym potrzebom najemcy.

- Dynamiczny rozwój Stokvis Tapes oparty jest o projekty realizowane dla klientów z segmentu automotive, głównie Volkswagena, Audi i Porsche. Najnowsze rozwiązania wdrażane i produkowane przez Stokvis związane są z elektrycznymi modelami tych marek. Dodatkowa powierzchnia w nowej fabryce zostanie przeznaczona właśnie na działania dla branży elektromobilnej, a także AGD i elektroniki, czyli wszędzie tam, gdzie konieczne są inwestycje w nowoczesne linie technologiczne. Zależało nam od początku na partnerze, który zapewni nam szybką realizację inwestycji, w wyznaczonej lokalizacji, uszytą dokładnie pod nasze potrzeby w zakresie połączenia powierzchni biurowej i produkcyjno-magazynowej - mówi Jacek Duhanik, Business Unit Manager Poland/Russia w Stokvist Tapes.

7R City Park Gdańsk South II to kompleks magazynowo- przemysłowy zlokalizowany w miejscowości Lublewo na Pomorzu. Składać się będzie z dwóch budynków: pierwszy zajmie powierzchnię 16 861 mkw, drugi obiekt obejmie 11 012 mkw. Stokvis zajmie przestrzeń w pierwszym z magazynów. Na parterze znajdzie się sala produkcyjna natomiast na kondygnacji biuro firmy.

 

- Nasze indywidualne podejście do oczekiwań najemców jest doceniane na rynku - projekt dla firmy Stokvist Tapes to kolejna realizacja, gdzie dostosowujemy obiekt do potrzeb produkcyjnych Klienta. Wzmacniamy nasze portfolio obiektów dla produkcji w ramach parków logistycznych oraz obiektów typu city park - mówi Marzena Taube, Senior Leasing Manager w 7R S.A.

 

Nowoczesny obiekt 7R City Park Gdańsk South II wyróżnia bardzo dobra lokalizacja. Nieruchomość sąsiaduje z węzłem drogowym Kowale. Daje to bezpośredni dostęp do obwodnicy Trójmiasta i autostrady A1 i ma kluczowe znaczenie przy prowadzeniu przez najemców operacji logistycznych. Umiejscowienie umożliwia także szybki dojazd do centrum Gdańska, Gdyni i Sopotu.

 

- Okolice Trójmiasta są szczególnie ważne dla 7R. Tutaj uruchomiliśmy nasz pierwszy projekt deweloperski w 2008 r. i regularnie rozwijamy tutejszą bazę magazynową, budując zarówno parki, city parki jak i nasze magazyny miejskie – City Flex Last Mile Logistics. Najnowsza inwestycja, 7R City Park Gdańsk South II, to obiekt doskonale skomunikowany z aglomeracją trójmiejską, co ułatwia najemcom pozyskanie pracowników. Cieszymy się, że firma Stokvis Tapes zdecydowała się ulokować swoje działanie w naszym obiekcie - mówi Ryszard Gretkowski, Wiceprezes Zarządu 7R S.A.

 

Sieć obiektów 7R City Park to magazyny zlokalizowane w granicach aglomeracyjnych, dopasowane do specyfiki związanej z prowadzeniem działalności logistycznej oraz lekkiej produkcji. Format oferuje także powierzchnie biurowe dla zainteresowanych najemców. Obiekty cechuje wysoka jakość wykonania oraz zastosowanie najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych oraz proekologicznych.

 

W procesie najmu powierzchni firmę Stokvist Tapes wspierała agencja Querco Property.

- Priorytetem w poszukiwaniach powierzchni dla firmy Stokvis było utrzymanie lokalizacji hali, dobrze skomunikowanej z aglomeracją miejską. Klientowi zależało, by nowy magazyn był łatwo dostępny, nie tylko ze względu na działania logistyczne, ale przede wszystkim na komfort pracowników. Ważnym aspektem w poszukiwaniach, był także produkcyjny charakter działalności klienta. Skupiliśmy się na powierzchni, która w najbliższych latach umożliwi firmie rozwój, bez konieczności przenoszenia rozbudowanego parku maszyn. Powierzchnia w indywidualnej hali w 7R City Park to rozwiązanie wyjątkowo optymalne - mówi Marek Boczula, Dyrektor operacyjny w Querco Property.

Mat. Prasowe: 7R

więcej
12
październik
2021
pólki sklepowe dark store

Dark Store – sklep czy magazyn?

W wyniku pandemii rynek e-commerce dynamicznie się rozwija. Zapotrzebowanie na powierzchnie magazynowe stale rośnie, szczególnie w obrębie magazynów ostatniej mili.  Z punktu widzenia klienta, współczesny handel ma być łatwo dostępny, wygodny i szybki. Tutaj na rynek powierzchni magazynowej wkraczają punkty typu Dark Store.  

 

Dark Store czyli dosłownie ciemny sklep to mini centrum dystrybucyjne działające w przybliżeniu jak tradycyjny supermarket. Ciemny sklep zorganizowany jest jak wielkopowierzchniowy market, umożliwiając zakup towarów codziennego użytku – od artykułów spożywczych po chemię i drobną elektronikę. Dark store wyróżnia jedno – brak kupujących. Zakupy dokonywane są online, przez dedykowane aplikacje, kompletowane przez pracowników sklepów i dostarczane pod drzwi klienta w czasie nawet 10-15 minut. 

 

Idea ciemnych sklepów pojawiła się ponad 20 lat we Francji, jednak dopiero w ostatnich dwóch latach w wyniku pandemii i wprowadzania lockdownów, nastąpił jej intensywny rozwój. W odpowiedzi na gwałtowny wzrost sprzedaży online,  branża e-grocery podjęła kroki, by wyjść na przeciw oczekiwaniom klientów – dostarczać szeroki asortyment towarów, w tym świeżych produktów spożywczych, zbliżając czas dostawy do tego, faktycznie spędzonego na zakupach w sklepie.  

 

Co zatem wyróżnia dark store od dostępnych na rynku powierzchni komercyjnych, magazynów small business unit?  Odbiorcą, jest przede wszystkim, klient detaliczny. To pod jego potrzeby dobierany jest asortyment sklepu, a lokalizacja powierzchni magazynowej umożliwia szybką i skuteczną dostawę. W praktyce oznacza to, że tradycyjne wielkopowierzchniowe magazyny ostatniej mili dla branży e-commerce, uzupełniane są przez sieć mniejszych powierzchni w granicach miast. W centrach aglomeracji, następuje stałe zagęszczenie siatki obiektów magazynowych w celu jak najszybszej dostawy towaru dla klienta, gdzie paczkomaty i powierzchnie typu dark store stanowią ostatnie ogniwo.  

 

Aktualnie na polskim rynku, poza Carrefourem, który od lat oferuje usługę zakupów online, w ramach Dark Store działa także z sukcesem sieć Glovo, Lisek, Jokr i Swift. W ostatnich miesiącach dołączyła Biedronka z dedykowaną marką Biedronka Express BIEK, a sieć sklepów Żabka właśnie testuje trzy pierwsze punkty w Warszawie. Jak widać ciemne sklepy zdecydowanie wkraczają w miejską przestrzeń, stopniowo zacierając różnice i łącząc funkcje powierzchni magazynowej z użytkową.   

więcej