AKTUALNOŚCI

Bądź z nami na bieżąco

25
październik
2022
Magazyn MLP Pruszków II

DTA podwaja wynajmowaną powierzchnię

Grupa specjalizująca się w obsłudze celnej, spedycyjnej, magazynowej oraz logistyce kontraktowej przeprowadzi się do nowego obiektu w ramach dynamicznie rozbudowywanego parku MLP Pruszków II. Jednocześnie niemal dwukrotnie zwiększy wykorzystywaną powierzchnię do blisko 7 tys. m2. Oddanie do użytkowania planowane jest w II połowie przyszłego roku. 

 

Firma DTA, będąca wieloletnim klientem MLP Group, zawarła nową umowę dotyczącą wynajęcia blisko 7 tys. m2 w ramach centrum logistycznego MLP Pruszków II. Na cele magazynowe przeznaczone będzie około 6,5 tys. m2, a pozostałe 455 m2 stanowić będą nowoczesne powierzchnie biurowe. Rozpoczęcie przez najemcę operacji w nowym obiekcie będzie możliwe już na początku czerwca przyszłego roku.

 

Najemca od przeszło ośmiu lat korzysta z około 4 tys. m2 zlokalizowanych w sąsiadującym parku MLP Pruszków I. Przeprowadzka do nowego obiektu spowoduje zatem niemal podwojenie wynajmowanej przez niego powierzchni.

 

Nasza specjalizacja, polegająca na łączeniu usług celnych, magazynowych i logistycznych, cieszy się wśród klientów nieustającym zainteresowaniem. To ułatwiło decyzję o powiększeniu powierzchni magazynu. Nowa powierzchnia przeznaczona będzie na prowadzenie magazynu czasowego składowania, składu celnego oraz magazynu krajowego. Część przeznaczona będzie również do obsługi przesyłek e-commerce i logistyki kontraktowej.

 

Nowa powierzchnia, wraz z wprowadzonymi dzięki programowi e-brama rozwiązaniami systemowymi, zwiększy przepustowość magazynu. Dla transportu morskiego lub kolejowego, gdzie czas dostawy ostatnio często się zmienia i wydłuża,  szybka odprawa celna, połączona z dobrą obsługą magazynu jest szczególnie ważna dla klientów składujących towary szybko rotujące. Na terenie magazynu będą się znajdowały miejsca uznane, które pozwolą na dokonywanie odpraw celnych przesyłek naszych klientów. Nasz dział dystrybucji krajowej już cieszy się na planowaną przeprowadzkę, bo realizacja transportów z nowej lokalizacji będzie bardzo sprawna – powiedział Marek Gotowicki, wiceprezes DTA sp. z o. o. 

 

- Z firmą DTA współpracujemy na terenie całej Polski, a Pruszków jest kolejną lokalizacją, w której z powodzeniem przeprowadziliśmy ekspansję, której efektem jest ok. 7 tysięcy m2 w ramach nowego budynku w MLP Pruszków II . Przy każdym projekcie priorytetem jest dla nas przekazanie klientowi kompleksowej informacji o sytuacji rynkowej w bieżącym momencie, prawidłowe zabezpieczenie kontraktu i wsparcie merytoryczne na każdym etapie transakcji oraz w trakcie trwania umowy najmu. Nowy magazyn umożliwi klientowi dużo wyższy standard obsługi klientów i zapewni dodatkowe bezpieczeństwo przeciwpożarowe. Od początku poszukiwań priorytetem była strategiczna lokalizacja w pobliżu autostrady A2 i niedalekim sąsiedztwie obecnego magazynu, tak aby zapewnić maksymalny komfort pracownikom. Ponadto wpisująca się w zapotrzebowanie wielkość modułu, wysoki standard wykończenia oferowany przez dewelopera i konkurencyjne warunki najmu zadecydowały o przedłużeniu współpracy z MLP Group.” – stwierdził Marek Boczula, Dyrektor Operacyjny Querco Property

 

Projekt MLP Pruszków II to nowoczesne centrum logistyczne położone w okolicach Warszawy, w gminie Brwinów, w odległości 5 km od Pruszkowa. Jest to największy kompleks w regionie, którego docelowa powierzchnia najmu to 393 tys. mkw. Wybrane budynki posiadają prestiżowy certyfikat BREEAM. Zgodnie ze strategią MLP Group w zakresie ESG na dachach montowane są instalacje fotowoltaiczne. Dzięki elastycznemu podejściu do indywidualnych potrzeb najemców, centrum jest w stanie sprostać wymaganiom klientów z różnych branż.

 

MLP Pruszków II posiada rozwinięte połączenia komunikacyjne zarówno z centrum Warszawy, jak i z głównymi arteriami łączącymi stolicę z innymi miastami. Park położony jest między drogą lokalną nr 760 a odcinkiem autostrady A2, 3 km od węzła komunikacyjnego zlokalizowanego w rejonie Pruszkowa-Żbikowa. W jego pobliżu przebiegają linie kolejowe o charakterze międzynarodowym, które umożliwiają doskonałe warunki logistyczne zarówno dla dystrybucji krajowej, jak i międzynarodowej. Na terenie parku znajduje się przystanek autobusowy oraz działa samoobsługowa stacja wynajmu rowerów Nextbike.

 

Mat. prasowe: MLP Group S.A.

więcej
31
maj
2022
biuro w centrum miasta

Eastend rozgości się w biurowcu Neon w Gdańsku

Spółka Eastend wynajęła blisko 700 m kw. powierzchni w biurowcu Neon, wchodzącym w skład kompleksu Alchemia w Gdańsku, którego deweloperem jest TORUS. Umowa z obecnym właścicielem budynku została podpisana na okres 5 lat, przy współpracy z firmą Querco Property, pośredniczącej w transakcji. 

 

 

Siedziba godna lidera e-commerce

Eastend jest grupą e-commerce wywodzącą się z Trójmiasta. Działa na rynku już ponad 20 lat, a w swojej w ofercie posiada kilkadziesiąt topowych brandów odzieżowych z całego świata. Jest liderem e-commerce i ekspertem w branży streetwear w Polsce, który nieustannie dąży do rozwoju i otwiera się na nowe możliwości, systematycznie wzmacnia też swoją pozycję na rynku międzynarodowym. Nowe biuro firmy w biurowcu Neon ma stworzyć nowoczesną, atrakcyjną i przyjazną przestrzeń pracy, która wspierać będzie dalszy rozwój i ekspansję firmy.

 

- Biuro zostało zaaranżowane w taki sposób, by  sprzyjało pracy coworkingowej, indywidualnej oraz projektowej w większych grupach. Całość będzie utrzymana w nowoczesnej stylistyce z dużą dawką zieleni – opowiada Artur Andriskowski, współtwórca projektu nowej przestrzeni biurowej marki Eastend.

 

Biurowiec Neon, należący do DWS, globalnego zarządcy inwestycyjnego działającego w imieniu jednego ze swoich funduszy nieruchomościowych, posiada ponad 35 tys. m kw. powierzchni najmu (przy powierzchni typowej kondygnacji biurowej wynoszącej ponad 3 tys. m kw.). Nieco ponad 1,5 tys. m kw. to powierzchnie usługowe zlokalizowane na parterze, które dopełniają pasaż – miejsce spotkań i spędzania czasu zaprojektowane pomiędzy budynkami Alchemii. Tak jak wcześniejsze etapy kompleksu, Neon posiada certyfikat LEED na najwyższym poziomie, Platinum. Budynek stanowi architektoniczne i funkcjonalne dopełnienie Alchemii, która zaprojektowana została w całości przez pracownię APA Wojciechowski Architekci.

 

- Jesteśmy bardzo dumni z zaufania, którym po raz kolejny obdarzyła nas firma Eastend. Wyzwanie było spore ze względu na znaczną powierzchnię biura i konieczność wprowadzenia indywidualnych zmian aranżacyjnych. Neon to optymalny wybór ze względu na komfort, który daje A-klasowy standard powierzchni oraz wygodne rozwiązania komunikacyjne, umożliwiające pracownikom codzienny dojazd do biura – komentuje Filip Janiak, Property Negotiator w firmie Querco Property, agencji nieruchomości komercyjnych, pośredniczącej w transakcji.

 

Proces komercjalizacji obsługiwała z kolei firma Torus, która odpowiada również za projekt i wykonanie aranżacji nowego biura Eastend.

 

- Cały projekt był nietypowy jak na dzisiejsze czasy, bo zrealizowany w rekordowo krótkim czasie. Od złożenia oferty, poprzez negocjacje umowy, aż do jej podpisania upłynęło raptem kilka miesięcy. Już pierwsze nasze spotkanie było bardzo udane i pozwoliło na zbudowanie dobrej, partnerskiej relacji pomiędzy nami, a naszym klientem i reprezentującą go agencją. Cieszy nas także otwartość firmy Eastend na nasze pomysły aranżacyjne, dzięki czemu samo biuro będzie nieszablonowe – powiedział Marcin Piątkowski, Dyrektor ds. Komercjalizacji i Marketingu w firmie Torus.

 

Mat. prasowe: Torus

więcej
9
maj
2022
Magazyn, niebieskie niebo, bramy

Grupa Eastend z Trójmiasta ponownie powiększa magazyn

Eastend – trójmiejski sklep internetowy, oferujący szeroki wybór butów, odzieży i akcesoriów największych światowych marek, notuje kolejne wzrosty sprzedaży i zmienia magazyn. Nowa powierzchnia zostanie oddana do użytku w I kw. 2023r. w ramach rozbudowy kompleksu Panattoni Park Tricity East III w Gdańsku i obejmie ponad 6200 mkw. powierzchni magazynowej oraz 270 mkw. biur.

 

Spółka Eastend istnieje na trójmiejskim rynku od 2014 roku. Od blisko dekady,  konsekwentnie rozwija ofertę w zakresie internetowej sprzedaży butów i odzieży streetwear, tworząc silną, rozpoznawalną w całej Polsce markę e-commerce, z wysokim poczuciem zaufania wśród klientów. W wyniku wzrostu sprzedaży i ciągłego poszerzania oferty, firma zdecydowała się na zmianę dotychczasowej lokalizacji i powiększenie powierzchni, przenosząc zaplecze magazynowe do nowopowstających hal dewelopera Panattoni na gdańskich Rudnikach.

 

Panattoni Park Tricity East III to kolejny projekt magazynowy dewelopera Panattoni, we wschodniej części Gdańska. Park, usytuowany przy ulicy Elbląskiej, składa się z istniejącej już  A-klasowej hali magazynowej i powierzchni biurowych, o łącznej powierzchni ponad 33 000 mkw. Dodatkowa powierzchnia magazynowo- biurowa, o powierzchni 10 600 mkw.  zostanie oddana do użytku w I kw. 2023 roku. Ponad 6400 mkw. zajmie firma Eastend.

 

- Wybór padł na Panattoni Park Tricity East III ponieważ park jest bardzo dobrze skomunikowany, a dobra komunikacja miejska była jednym z głównych kryteriów przy dokonywaniu wyboru. Firma Eastend to pracodawca otwarty na potrzeby swoich pracowników, a jedną z nich jest wygodny dojazd do centrum Gdańska w krótkim czasie. Dodatkowo park składa się z jednego budynku i posiada niewielką ilość najemców, dzięki czemu jego atutem była również kameralność  – decyzję firmy Eastend ocenia Maja Musielska, Senior Leasing Specialist z Panattoni Development Europe. 

 

Tricity III wyposażony jest w doki i bramy z poziomu zero oraz wygodne parkingi z placem manewrowym. Doskonała lokalizacja przy trasie ekspresowej S7 oraz położenie blisko portu, zapewnia znakomitą ekspozycję magazynu i gwarantuje sprawną dystrybucję towarów. To idealny wybór dla firm związanych zarówno z rynkiem trójmiejskim, jak i krajowym.

 

W toku transakcji spółkę Eastend reprezentowało Querco Property - agencja nieruchomości komercyjnych z Gdańska.

- Czujemy się wyróżnieni faktem, że firma Eastend kolejny raz powierzyła nam zadanie znalezienia powierzchni magazynowej w Trójmieście. Zlecenie było bardzo ambitne: miejsce miało być dużo większe i skrojone na miarę potrzeb pracowników, z łatwiejszym dostępem komunikacyjnym. W nowej inwestycji znalazło się m.in. nowoczesne studio fotograficzne i złożona strefa kompletacji zamówień. Cieszymy się, że dołożyliśmy cegiełkę do rozwoju firmy Eastend i jednocześnie rozszerzyliśmy proces komercjalizacji budynku Panattoni – decyzję o wyborze komentuje Dominika Walas, Senior Property Negotiator w Querco Property.

więcej