logo

Sing in

or
07
May
2020

Merapar zmienia adres po sąsiedzku!

Merapar to firma działająca w sektorze TMT (Telecom, Media and Technology), która swoją działalność rozpoczęła w 2015 r. w Holandii. Merapar specjalizuje się w technologii i rozwoju rozwiązań opartych o chmurę Amazon Web Services (firma jest certyfikowanym partnerem Amazon Web Services na poziomie Advanced), które, dzięki swojej elastyczności i zwinności, zyskują coraz większą popularność, nie tylko w świecie IT. Konsultanci Merapar zapewniają strategiczny i techniczny konsulting w zakresie migracji firm do rozwiązań chmurowych, posiadają głęboką wiedzę w zakresie systemów DVB, IoT, jak również rozwiązań bezserwerowych (serverless). Merapar jako swoją misję obrał bezpieczeństwo i tę wartość stawia na pierwszym miejscu, wdrażając ją we wszystkich realizowanych projektach. Rozwiązania Meraparu dla metadanych są w pełni natywne dla chmury i mogą być wdrażane w architekturze chmury hybrydowej. Merapar posiada dwa oddziały operacyjne w Niderlandach i po jednym w Londynie, Monaco oraz Gdańsku. Po trzech latach stałego rozwoju w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości, Merapar zdecydował się zmienić swoją lokalizację.

_

“Szukając biura, już na samym początku określiliśmy kluczowe dla nas wymagania: zależało nam przede wszystkim na atrakcyjnej lokalizacji, która będzie wygodna dla naszych pracowników oraz, niemniej ważne, zapewniającej nowoczesną infrastrukturę ułatwiającą pracę; istotna była też dla nas możliwość aranżacji biura dokładnie pod nasze wymagania odnośnie do, na przykład, wielkości pomieszczeń. Pod tymi względami Arkońska Business Park jest dla nas optymalny” – komentuje Mariusz Pawłowski / Dyrektor Generalny na Polskę – Merapar 

_

Arkońska Business Park to zespół 5 nowoczesnych budynków klasy A o łącznej powierzchni biurowej 26 650 mkw. W ramach I etapu na przełomie 2008-2009 roku powstały dwa budynki (A1 i A2) o łącznej powierzchni ponad 10 tys. m kw. II etap inwestycji obejmujący pozostałe budynki (A3, A4 i A5) oddany został do użytku na początku 2010 roku. Inwestycja była pierwszym projektem biurowym trójmiejskiego dewelopera Torus. Arkońska Business Park charakteryzuje się ponadczasową, funkcjonalną i elegancką architekturą, która wyróżnia się dbałością o szczegóły, wysoką jakością i nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi. W rezultacie Arkońska Business Park oferuje swoim użytkownikom przyjazne środowisko i komfortowe warunki pracy. Autorem projektu architektonicznego była pracownia APA Wojciechowski. Aktualnie budynki A1 oraz A2 są własnością Cromwell European Real Estate Investment Trust („CEREIT”). Funduszem CEREIT zarządza Cromwell EREIT Management Pte Ltd, spółka w pełni zależna od Cromwell Property Group.

_

Karol Pilniewicz, Head of CEE at Cromwell Property Group: „Z przyjemnością witamy Merapar Technologies w naszym budynku w Gdańsku. To, że zdecydowali się na przeprowadzkę do obiektu zlokalizowanego w niewielkiej odległości, wybierając Arkońska Business Park, pokazuje naszą zdolność do zapewnienia wysokiej jakości powierzchni biurowej w porównaniu do okolicznych biur.

_

W procesie poszukiwania biura i negocjacji warunków umowy Najemcę reprezentowała firma doradcza z Gdańska – Querco Property, która specjalizuje się w kompleksowej obsłudze i doradztwie na rynku nieruchomości komercyjnych.  

_

Specyfika pracy Merapar Technologies wymusza określone standardy jakie musi spełniać budynek, w którym firma decyduje się lokalizować swój oddział. Nowoczesne rozwiązania technologiczne zastosowane w Arkońska Business Park zapewniają najemcom nie tylko komfort pracy w biurze o wysokim standardzie, ale również gwarantują ciągłość działań poprzez zabezpieczenie energetyczne budynku. Dodatkowo, Cromwell Property Group dołożył wszelkich starań, aby układ funkcjonalny biura był dostosowany do potrzeb Merapar Technologies. – komentuje Filip Chrzanowski / Office Agency Director – Querco Property.