logo

Sing in

or
24
April
2020

HemPoland stawia na Młode Miasto

HemPoland to spółka, która w ciągu ostatnich 5 lat wyrosła na jednego z europejskich liderów przetwórstwa konopii siewnych. Zatrudnia blisko 100 osób, dysponując nowoczesnym laboratorium oraz zakładem produkcyjnym, gdzie jako jeden z niewielu podmiotów w Europie prowadzi ekstrakcję w stanie nadkrytycznym przy użyciu dwutlenku węgla. Wytwarzany przez HemPoland kannabidiol (CBD) m. in. w postaci produktów marki CannabiGold jest dostępny na wielu rynkach europejskich m. in. w Niemczech i Wielkiej Brytanii. Od 2018 roku HemPoland należy do notowanej na giełdzie w Toronto spółki The Green Organic Dutchman.

Obok wspomnianego zakładu produkcyjnego i laboratorium, które mieszczą się w Elblągu, HemPoland posiada biuro w Warszawie. Nowo otwarte biuro w gdańskim Eternum, będzie największą i zarazem główną powierzchnią biurową wykorzystywaną przez spółkę.  

Jesteśmy dumni z pierwszego w naszym portfolio budynku biurowego i bardzo cieszy nas możliwość dostarczenia powierzchni najemcy HemPoland. Jesteśmy przekonani, że budynek spełni wymagania tego jak i przyszłych najemców. –  komentuje Agata Szczęsna – Dyrektor ds. Zarządzania i Komercjalizacji RWS Investment Group.

W procesie poszukiwania biura i negocjacji warunków umowy Najemcę reprezentowała firma doradcza z Gdańska – Querco Property, która specjalizuje się w kompleksowej obsłudze i doradztwie na rynku nieruchomości komercyjnych.  

Eternum to certyfikowany A-klasowy budynek biurowy o łącznej powierzchni ok. 6 900 m kw. zlokalizowany u zbiegu ulic Nowomiejskiej i Jaracza, jednym z najbardziej charakterystycznych punktów w Gdańsku. Znajduje się tuż obok Europejskiego Centrum Solidarności oraz Placu Solidarności na terenie Młodego Miasta. Nowoczesny, przeszkolony budynek nawiązujący do charakteru stoczniowej zabudowy wznosi się na 8 kondygnacji. Na parterze budynku zaprojektowane zostały lokale usługowe, natomiast piętra od 1 do 7 to powierzchnie biurowe. Rozbudowana infrastruktura drogowa oraz bliskość dworca kolejowego, szybkiej kolei miejskiej a także dworca   autobusowego w Gdańsku zapewnia doskonałą komunikację z całym Trójmiastem. Inwestorem jest spółka Eternum należąca do RWS Investment Group z Gdańska, zaś za projekt odpowiada warszawska pracownia APA Wojciechowski.

Zarząd HemPoland od początku postawił na nowoczesny budynek o wysokim standardzie oraz prestiżową lokalizację. Eternum, to już kolejny nowoczesny biurowiec na terenach przyległych do gdańskiego Młodego Miasta. Pracownia APA Architekci zadbała o to, aby bryła budynku współgrała z otoczeniem. Widok z nowego biura HemPoland roztacza się na tarasy sąsiadującego ECS-u oraz plac Solidarności, a lokalizacja w Śródmieściu Gdańska zapewni pracownikom dogodny dostęp do pracy wszystkimi możliwymi środkami komunikacji miejskiej – mówi Filip Chrzanowski Office Agency Director / Querco Property.