logo

Sing in

or
18
February
2020

Globalway powiększa się w Panattoni Park Gdańsk

Dynamiczny rozwój pochodzącego z Dalekiego Wschodu czołowego importera mebli, artykułów sportowych oraz wyposażenia do domu, przyczynił się do ekspansji w ramach parku logistycznego Panattoni Park Gdańsk I. Globalway (wchodzący w skład grupy Costway) zdecydował się powiększyć powierzchnię magazynowo-biurową w Gdańsku do ponad 5 500 mkw.

Grupa Costway to międzynarodowa firma z 20-letnim doświadczeniem, która z powodzeniem działa na rynkach ponad 150 krajów świata tj. Stany Zjednoczone, Kanada, Wielka Brytania, Francja, Niemcy i wiele innych. Wśród partnerów strategicznych firmy znajdują się między innymi Wallmart, Home Depot, Sears, Amazon, eBay oraz Wish. Głównym celem działalności w Polsce jest zapewnienie lepszego, kompleksowego systemu handlu międzynarodowego, który oferuje szeroką gamę produktów wysokiej jakości. Celem jest nawiązanie relacji nie tylko z polskimi klientami poprzez proponowanie nowych produktów z całego świata, ale także z polskimi producentami włączając ich towary do międzynarodowej sieci sprzedaży.

Panattoni Park Gdańsk I to projekt o łącznej powierzchni ok. 50 000 m2 zlokalizowany przy ul. Elbląskiej. Jest to zarazem pierwsza inwestycja dewelopera Panattoni Europe w Gdańsku. Atrakcyjność lokalizacji jest bezdyskusyjna, co mogą potwierdzić kolejne A-klasowe obiekty magazynowe powstające w pobliżu. Z powodzeniem skomercjalizowany został w okolicy oddany ostatnio do użytkowania projekt pod nazwą Panattoni Park Gdańsk IV, który dostarczył na rynek magazynowy ponad 40 tyś m2. Oprócz wysokiego standardu, kluczowy jest również szybki dostęp do Terminala DCT oraz wygodna komunikacja poprzez Autostradę A1 oraz drogę ekspresową S7. Wszystkie te cechy stanowią niewątpliwą wartość dla użytkowników obiektów, przez co deweloper planuje kolejne inwestycje na sąsiadujących terenach.