logo

Sing in

or
01
June
2019

GLOBALWAY obiera kierunek na Gdańsk

Grupa Costway jest międzynarodową firmą z 20-letnim doświadczeniem, która z powodzeniem operuje na rynku globalnym w takich krajach jak Stany Zjednoczone, Kanada, Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Hiszpania, Włochy i wiele innych. Nowy oddział w Polsce otworzy wiele nowych horyzontów zarówno firmie Globalway, w pozyskiwaniu nowych klientów jak i polskim producentom, którzy mogą liczyć na otwartość firmy przy długofalowej współpracy.

–  Jesteśmy obecni na rynkach ponad 150 krajów świata, w 50 z nich nawiązaliśmy relacje z producentami, współpracujemy z 1000 importerów i hurtowników oraz wieloma sieciami supermarketów. Wśród naszych partnerów strategicznych znajdują się między innymi Wallmart, Home Depot, Sears, Amazon, eBay oraz Wish. Całkowita powierzchnia magazynowa z której korzystamy we wszystkich naszych oddziałach to 200 000m². Głównym celem naszej działalności w Polsce jest zapewnienie lepszego, kompleksowego systemu handlu międzynarodowego, który oferuje szeroką gamę produktów wysokiej jakości. Chcemy nawiązać relację nie tylko z polskimi klientami poprzez proponowanie nowych produktów z całego świata, ale także z polskimi producentami poprzez włączenie ich towarów do naszej międzynarodowej sieci sprzedaży – komentuje Jian Yao, Prokurent firmy Globalway.

Panattoni jest liderem powierzchni magazynowych w Polsce. Realizowane parki magazynowe przez dewelopera cechują się lokalizacją w strategicznych punktach oraz najwyższym na rynku standardem klasy A. Ma to kluczowe znaczenie przy pozyskaniu klientów na nowopowstające powierzchnie magazynowe, jak i te z rynku wtórnego, czego przykładem jest firma Globalway wierząca w rozwój biznesu w nowej lokalizacji.

Za wsparcie klienta w zakresie pozyskania i przejęcia nowej powierzchni oraz negocjacji warunków najmu, odpowiadała firma Querco Property.

– To już kolejny najemca, który przy wsparciu naszej firmy wprowadził się do jednego z parków Panattoni na terenach Gdańska. Wejście na rynek firmy Globalway jest potwierdzeniem atrakcyjności Gdańska jako lokalizacji sprzyjającej rozwojowi biznesu, dla firm ściśle współpracujących z wielkimi graczami z sektora e-commerce. W procesie poszukiwania odpowiedniej lokalizacji weryfikowaliśmy bardzo dokładnie wszystkie dostępne powierzchnie magazynowe. Po dogłębnych analizach klient zdecydował się na wybór Panattoni Park Gdańsk I, ze względu na szybki dostęp zarówno do głębokowodnego terminala kontenerowego jak i autostrady A1, poprzez obwodnicę południową Trójmiasta. Jesteśmy przekonani, że możliwość ekspansji w parkach Panattoni oraz jakość powierzchni realizowanych przez dewelopera pozwoli na dynamiczny rozwój firmy w najbliższych latach – komentuje Marek Kurzątkowski, Property Negotiator w firmie Querco Property