logo

Zaloguj się

lub
06
marzec
2019

Nefab powiększa produkcję w Panattoni Park Sosnowiec.

Dynamiczny rozwój czołowego producenta ekologicznych opakowań przemysłowych przyczynił się do ekspansji w ramach parku logistycznego Panattoni Park Sosnowiec. Nefab Packaging Poland zdecydował się powiększyć powierzchnię magazynowo-produkcyjną do 3,7 tys. mkw., z czego 400 mkw. stanowią powierzchnie biurowe. Powierzchnia została dostosowana przez wynajmującego do wymogów i specyfikacji produkcji najemcy.

Grupa Nefab jest światowym producentem opakowań przemysłowych, zajmującym się projektowaniem, produkcją i sprzedażą swoich produktów nie tylko w Polsce i Skandynawii, ale również na innych rynkach europejskich, azjatyckich i obu Ameryk. Firma specjalizuje się w dostarczaniu Kompleksowych Rozwiązań Opakowaniowych, które wraz z dokładną analizą łańcucha logistycznego obniżają koszty całkowite, jednocześnie minimalizując negatywne oddziaływanie na środowisko. Od momentu powstania w 1949 roku Grupa Nefab z powodzeniem współpracuje z klientami o zasięgu krajowym jak i międzynarodowym oferując komfort, bezpieczeństwo oraz efektywność kooperacji.

Siedziba w Sosnowcu specjalizuje się w produkcji opakowań z plastiku – polipropylen komorowy, tzw. kanalik oraz triplex, z którego wytwarzane są opakowania zewnętrzne, jak i wewnętrzne wykorzystywane jako separatory lub półki oddzielające. Kolejnym produktem są opakowania z piany polietylenowej lub poliuretanowej zapewniające ochronę produktów przed zniszczeniami, drganiami i wibracjami podczas transportu. Po za opakowaniami z tworzyw sztucznych w Sosnowcu produkowane są również specjalistyczne palety z drewna.

Zwiększenie powierzchni produkcyjnej i magazynowej na południu Polski zawdzięczamy zarówno naszym klientom, ale również Panattoni Europe. Jak dotąd współpraca układa się po naszej myśli, stąd decyzja o jej kontynuowaniu z deweloperem przy kolejnym projekcie. Dodatkowo ważnym aspektem przy wyborze nowej hali była lokalizacja, którą doceniają nasi klienci i pracownicy. Zwiększenie powierzchni umożliwi nam dalszy rozwój w kolejnych latach. – podkreśla Artur Karnecki, Managing Director w Nefab Packaging Poland.

 Panattoni Europe, to jeden z największych deweloperów powierzchni przemysłowych na świecie i czołowy gracz na polskim rynku magazynowym. W ubiegłym roku deweloper podpisał umowy najmu na blisko 1,5 mln mkw. nowoczesnej powierzchni przemysłowej. –W 2018 roku oddaliśmy do użytku 1,2 mln mkw., a w Nowy Rok weszliśmy z ponad milionem nowej powierzchni w budowie na wszystkich największych rynkach kraju, jak również kontynuowaliśmy ekspansję w lokalizacjach wschodzących – powiedział Marek Dobrzycki, Managing Director w Panattoni Europe i dodał Górny Śląsk i Zagłębie to najbardziej zurbanizowany i uprzemysłowiony region Polski, a także wyjątkowo atrakcyjny hub logistyczny zapewniający dostęp do 4,5 milionowej Aglomeracji Śląskiej oraz innych miast Południowej Polski, w tym Krakowa”. Magazyn znajduje się w pobliżu Euroterminala multimodalnego Sławków, łączącego Europę, Rosję i Chiny oraz zdolnego do obsługi kolei wąsko- i szerokotorowej. Transport ułatwiony jest poprzez bliskość autostrady A4 i bezpośrednie sąsiedztwo drogi ekspresowej S1, co przyciąga wiele polskich i zagranicznych firm, oferując im nieograniczone możliwości rozwoju biznesu. Panattoni Park Sosnowiec to inwestycja składająca się z sześciu budynków magazynowych o łącznej powierzchni ponad 231 000 m² dostosowanych do magazynowania i produkcji.

Najemcę reprezentowała firma QUERCO PROPERTY Sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, która koordynowała proces zmiany lokalizacji i negocjacji warunków najmu.

– Cieszymy się, że mogliśmy z sukcesem reprezentowaćfirmę Nefab przy kolejnym projekcie, tym razem na południu Polski. Klient potrzebował dodatkowej przestrzeni zarówno produkcyjnej jak i biurowej dla dalszego rozwoju, co udało się osiągnąć we współpracy z Panattoni. Lokalizacja się nie zmieniła, natomiast zmienił się budynek, dzięki czemu od podstaw można było zaprojektować i wykonać wszelkie dostosowania na etapie budowy. – komentuje Marek Boczula, Dyrektor Inwestycyjny Querco Property