ARTYKUŁ

Vet Planet z nowym magazynem w Bydgoszczy

Nowe centrum logistyczne marki Vet Expert, specjalisty w dziedzinie suplementów i kosmetyków dla psów i kotów, zostanie otwarte z początkiem kwietnia w halach Panattoni Park Bydgoszcz I. Nowoczesna  powierzchnia obejmie ponad 3200 mkw.  powierzchni magazynowo- biurowej i znacząco wpłynie na wzrost efektywności działań logistycznych spółki.

-

Firma Vet Planet od ponad 12 lat łączy miłość do zwierząt i potrzeby branży weterynaryjnej z wynikami najnowszych badań naukowych. Od 2008 roku spółka tworzy markę VetExpert, oferując w 30 krajach ponad 600 profesjonalnych produktów pielęgnacyjnych, suplementów i karm dla zwierząt domowych.

 

Nowe centrum magazynowe w Bydgoszczy zostanie otwarte z początkiem kwietnia br. Na ponad 3200 mkw. przestrzeni magazynowo- biurowej, Vet Planet skonsoliduje istniejące dotychczas w Warszawie i  Łodzi oddziały firmy. Powiększona przestrzeń będzie odpowiedzią na rosnące potrzeby branży e-commerce, umożliwiając wzrost efektywności w zakresie działań logistycznych. Jednocześnie przyczyni się do stworzenia w okolicy 30 nowych miejsc pracy. 

 

Decyzja o połączeniu dwóch istniejących magazynów, w centrum logistyczne z siedzibą w Bydgoszczy została podjęta w oparciu bardzo dobre położenie Bydgoszczy w stosunku do naszych strategicznych planów rozwoju. W tym, docelowo, świetna komunikacja z wszystkimi regionami będącymi w naszej orbicie zainteresowań.  Jesteśmy przekonani, że współpraca zawarta z Panattoni Park Bydgoszcz, umożliwi nam Wejście na wyższy poziom obsługi logistycznej z korzyścią dla rozwoju naszego biznesu jak i naszych partnerów. Cieszymy się, że w ramach podjętej współpracy mamy możliwość wyznaczać trend najwyższej jakości obsługi na rynku weterynaryjnym, dzięki pełnej kontroli nad procesem przygotowania produktu do wysyłki i szybkości jej realizacji. To będzie nas wyróżniać w branży, w której większość producentów posiłkuje się zewnętrznymi dostawcami usługi logistycznej – podsumowuje decyzję o zmianach firma Vet Planet.

 

Panattoni Park Bydgoszcz to pierwsza inwestycja dewelopera w Bydgoszczy, obejmująca niemal 50 000 mkw. powierzchni magazynowo- biurowej w trzech A-klasowych obiektach. Park położony jest  w odległości 9 km od centrum miasta, w sąsiedztwie linii kolejowej Piła – Bydgoszcz – Warszawa oraz  Bydgoskiego Parku Przemysłowo- Technologicznego (BPPT).  Najemcy mają możliwość dowolnego dostosowania przestrzeni do lekkiej produkcji lub wysokiego składowania.  

 

–  Warunki, które musieliśmy wziąć pod uwagę przy wyborze nowego magazynu dla klienta, to potrzeba konsolidacji dwóch już istniejących oddziałów w innych miastach.   – komentuje Marek Kurzątkowski z Querco Property – Moduł magazynowy zaproponowany przez Panattoni spełniał warunki metrażowe. Dodatkowo lokalizacja parku w bliskiej odległości od centrum Bydgoszczy pozwoli Najemcy zapewnić pracownikom wygodny dojazd z terenów miejskich, przy jednoczesnym zachowaniu doskonałej komunikacji z resztą kraju i rynkami UE.