ARTYKUŁ

Stokvis Tapes w nowej hali produkcyjnej 7R

Stokvis Tapes, globalny producent, oferujący innowacyjne rozwiązania w dziedzinie materiałów klejących, izolujących, łączących i zabezpieczających, wprowadzi się do powstającego kompleksu 7R City Park Gdańsk South II w sierpniu 2022 roku. W związku z rozwojem swojej działalności Najemca zajmie ok. 11 500 mkw. powierzchni magazynowej i produkcyjnej w nowej lokalizacji.

 

Stokvis Tapes to producent i konwerter innowacyjnych, zaawansowanych rozwiązań materiałowych obejmujących taśmy, pianki EPDM, PE, PUR, silkony i wiele innych. Współpracuje ściśle z branżami motoryzacyjną, medyczną, elektroniczną, budownictwem czy energią odnawialną. W związku z dynamicznym rozwojem firma poszukiwała nowej lokalizacji pod działalność produkcyjną z wygodną  powierzchnią biurową. Oferta dewelopera 7R okazała się najlepszym wyborem, doskonale odpowiadającym potrzebom najemcy.

- Dynamiczny rozwój Stokvis Tapes oparty jest o projekty realizowane dla klientów z segmentu automotive, głównie Volkswagena, Audi i Porsche. Najnowsze rozwiązania wdrażane i produkowane przez Stokvis związane są z elektrycznymi modelami tych marek. Dodatkowa powierzchnia w nowej fabryce zostanie przeznaczona właśnie na działania dla branży elektromobilnej, a także AGD i elektroniki, czyli wszędzie tam, gdzie konieczne są inwestycje w nowoczesne linie technologiczne. Zależało nam od początku na partnerze, który zapewni nam szybką realizację inwestycji, w wyznaczonej lokalizacji, uszytą dokładnie pod nasze potrzeby w zakresie połączenia powierzchni biurowej i produkcyjno-magazynowej - mówi Jacek Duhanik, Business Unit Manager Poland/Russia w Stokvist Tapes.

7R City Park Gdańsk South II to kompleks magazynowo- przemysłowy zlokalizowany w miejscowości Lublewo na Pomorzu. Składać się będzie z dwóch budynków: pierwszy zajmie powierzchnię 16 861 mkw, drugi obiekt obejmie 11 012 mkw. Stokvis zajmie przestrzeń w pierwszym z magazynów. Na parterze znajdzie się sala produkcyjna natomiast na kondygnacji biuro firmy.

 

- Nasze indywidualne podejście do oczekiwań najemców jest doceniane na rynku - projekt dla firmy Stokvist Tapes to kolejna realizacja, gdzie dostosowujemy obiekt do potrzeb produkcyjnych Klienta. Wzmacniamy nasze portfolio obiektów dla produkcji w ramach parków logistycznych oraz obiektów typu city park - mówi Marzena Taube, Senior Leasing Manager w 7R S.A.

 

Nowoczesny obiekt 7R City Park Gdańsk South II wyróżnia bardzo dobra lokalizacja. Nieruchomość sąsiaduje z węzłem drogowym Kowale. Daje to bezpośredni dostęp do obwodnicy Trójmiasta i autostrady A1 i ma kluczowe znaczenie przy prowadzeniu przez najemców operacji logistycznych. Umiejscowienie umożliwia także szybki dojazd do centrum Gdańska, Gdyni i Sopotu.

 

- Okolice Trójmiasta są szczególnie ważne dla 7R. Tutaj uruchomiliśmy nasz pierwszy projekt deweloperski w 2008 r. i regularnie rozwijamy tutejszą bazę magazynową, budując zarówno parki, city parki jak i nasze magazyny miejskie – City Flex Last Mile Logistics. Najnowsza inwestycja, 7R City Park Gdańsk South II, to obiekt doskonale skomunikowany z aglomeracją trójmiejską, co ułatwia najemcom pozyskanie pracowników. Cieszymy się, że firma Stokvis Tapes zdecydowała się ulokować swoje działanie w naszym obiekcie - mówi Ryszard Gretkowski, Wiceprezes Zarządu 7R S.A.

 

Sieć obiektów 7R City Park to magazyny zlokalizowane w granicach aglomeracyjnych, dopasowane do specyfiki związanej z prowadzeniem działalności logistycznej oraz lekkiej produkcji. Format oferuje także powierzchnie biurowe dla zainteresowanych najemców. Obiekty cechuje wysoka jakość wykonania oraz zastosowanie najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych oraz proekologicznych.

 

W procesie najmu powierzchni firmę Stokvist Tapes wspierała agencja Querco Property.

- Priorytetem w poszukiwaniach powierzchni dla firmy Stokvis było utrzymanie lokalizacji hali, dobrze skomunikowanej z aglomeracją miejską. Klientowi zależało, by nowy magazyn był łatwo dostępny, nie tylko ze względu na działania logistyczne, ale przede wszystkim na komfort pracowników. Ważnym aspektem w poszukiwaniach, był także produkcyjny charakter działalności klienta. Skupiliśmy się na powierzchni, która w najbliższych latach umożliwi firmie rozwój, bez konieczności przenoszenia rozbudowanego parku maszyn. Powierzchnia w indywidualnej hali w 7R City Park to rozwiązanie wyjątkowo optymalne - mówi Marek Boczula, Dyrektor operacyjny w Querco Property.

Mat. Prasowe: 7R