ARTYKUŁ

Spółka Auto-Partner Holding umacnia pozycję lidera

Wiodący dystrybutor części samochodowych Auto Partner Holding z Trójmiasta, podjął decyzję o zwiększeniu dotychczasowej powierzchni najmu. W ramach przedłużenia współpracy z Gdańsk Kowale Distribution Centre, dwukrotnemu zwiększeniu ulegnie powierzchnia magazynowo- biurowa w Kowalach, gdzie od czterech lat firma intensywnie się rozwija.

-

Auto Partner jest największym w Polsce Północnej importerem i dystrybutorem części zamiennych do samochodów osobowych i dostawczych. Działając na rynku europejskim od niemal 30 lat, spółka stawia, przede wszystkim, na bezpośrednią dostępność oraz duży wybór oferowanych produktów. Nacisk kładziony na rozbudowę palety asortymentowej oraz wdrażane rozwiązania logistyczne ułatwiają zakupy klientom w trybie just-in-time, głównie warsztatom i sklepom motoryzacyjnym, ale także odbiorcom hurtowym. 

Powiększenie użytkowanego magazynu do niemal 15 tys. mkw, w ramach przedłużenia umowy z GKDC, wiąże się ze zwiększeniem powierzchni antresoli i rozbudową regałów przepływowych wraz z automatyką. 

Nowa lokalizacja była kluczowym elementem obranej przez firmę strategii rozwoju, a oferta Gdańsk-Kowale Distribution Centre okazała się optymalną odpowiedzią na rosnące potrzeby firmy Auto-Partner – komentuje Wojciech Jarosławski, Członek Zarządu. 

Gdańsk-Kowale Distribution Centre to niemal 130 000 mkw A-klasowej powierzchni magazynowej i biurowej, oferującej najemcom optymalne warunki funkcjonowania i rozwoju. Strategiczne usytuowanie obiektu, bezpośrednio przy obwodnicy Trójmiasta (trasa S7) oraz Autostradzie A1, umożliwiają pewną, szybką i bezpośrednią dystrybucję produktów na rynek krajowy i zagraniczny. Dogodna lokalizacja oraz nowoczesny charakter Gdańsk-Kowale Distribution Centre sprawiają, że stanowi on przedmiot zainteresowania firm z branży logistycznej, produkcyjnej i hurtowej. 

Jestem pod wrażeniem dynamicznego rozwoju firmy Auto Partner w naszym Parku Logistycznym– mówi Kamil Kugaudo – Senior Leasing Manager CBRE Sp. z o.o. Cieszę się, że firma obdarzyła nas dużym zaufaniem i uznała naszą lokalizację za właściwe miejsce do stabilnego rozwoju swojego biznesu.

W renegocjacjach umowy najmu Najemcę reprezentowała firma doradcza z Gdańska, QUERCO PROPERTY Sp. z o.o.

W procesie poszukiwania większej przestrzeni dla spółki Auto Partner, analizowaliśmy wszystkie oferty korzystne z punktu widzenia logistyki i funkcjonalności. Biorąc pod uwagę dotychczasowe potrzeby Najemcy i poniesione inwestycje, optymalnym rozwiązaniem było rozszerzenie korzystnej współpracy z CBRE. Nowoczesne rozwiązania magazynowe i możliwość rozbudowy powierzchni, zadecydowały o zwiększeniu areału zajmowanego przez firmę Auto Partner w tej samej lokalizacji – dodaje Marek Boczula, Dyrektor Operacyjny Querco Property