ARTYKUŁ

Rodzinna firma z Gdańska inwestuje w nieruchomości komercyjne

Grupa Pezal –  ceniony na arenie międzynarodowej producent agregatów prądotwórczych i dostawca wysokiej jakości usług serwisowych, wkracza na rynek nieruchomości  komercyjnych.  Planując inwestycję na potrzeby własnego rozwoju, firma docelowo, wybuduje w Przejazdowie koło Gdańska, mini park magazynowo- produkcyjny dla większej grupy Najemców.

 

Pierwszy obiekt, o powierzchni ponad 5000 mkw. został oddany do użytku z początkiem kwietnia br.  W wybudowanej hali magazynowej działalność rozpoczęły już trzy spółki firmy Pezal, oraz dwóch najemców – firma inżynieryjno-produkcyjna Seaonics Polska oraz producent ekskluzywnych opakowań z papieru spółka Swedbrand.   

 

Grupa Pezal – działająca dotychczas, głównie w branży motoryzacyjnej to rodzinne przedsiębiorstwo z Gdańska, z 40 letnią historią. Firma konsekwentnie realizuje strategię rozwoju począwszy od otwarcia pierwszego warsztatu samochodowego, następnie autoryzowanego punktu serwisowego układów paliwowych BOSCH Diesel Center i Bosch Car Service, poprzez rozwinięcie nowej gałęzi handlu urządzeniami napędzanymi silnikami spalinowymi. Aktualnie prowadzi również własną produkcję urządzeń, głównie
agregatów prądotwórczych.

 

Wejście grupy na rynek nieruchomości komercyjnych to potrzeba pozyskania miejsca, pod dynamicznie rozwijającą się sprzedaż, chęć centralizacji działań w obrębie wszystkich spółek oraz poprawa efektywności zarządzania – mówią przedstawiciele firmy Pezal.

Początkowo planowaliśmy powiększyć jedynie własną powierzchnię magazynową, ale całość inwestycji to szansa na rozszerzenie zakresu usług oraz reakcja na dynamicznie rozwijający się rynek nieruchomości komercyjnych.

 

Inwestycja planowana jako rozszerzenie powierzchni pod działalność jednej ze spółek Pezal,  w wyniku ponownej analizy i konsultacji z firmą doradczą Querco Property, została objęta projektem częściowej komercjalizacji.

Jeszcze na etapie budowy, dzięki współpracy z brokerem, udało się pozyskać dwóch kluczowych najemców pierwszego obiektu oraz rozpocząć prace przygotowawcze do kolejnych etapów inwestycji.

 

Przygotowania do produkcji w nowej hali, ruszyły z początkiem kwietnia. Pierwszym z najemców została firma inżynieryjno-projektowa Seaonics Polska,   specjalizująca się w wytwarzaniu zaawansowanych rozwiązań dźwigowych i przeładunkowych oraz systemów sterowania w zakresie energetyki morskiej, zrównoważonego i odpowiedzialnego pozyskiwania zasobów oceanicznych oraz badań i eksploracji. 

Od 2011 r. firma dostarcza najwyższej jakości urządzenia dźwigowe (o napędzie elektryczno-hydraulicznym, elektrycznym oraz hybrydowym), wciągarki i systemy elektryczne, wiodącym klientom na całym świecie. Grupa Seaonics posiada biura w Norwegii i Polsce, zatrudniając pracowników z dużym doświadczeniem zawodowym.

 

Po długich poszukiwaniach spółka zdecydowała się na najem powierzchni w Przejazdowie, w ramach którego pozyskała 1300 mkw. A-klasowej powierzchni produkcyjno-magazynowej oraz 225 mkw. nowoczesnej przestrzeni socjalno-biurowej.

 

W związku z nieustannym rozwojem firma Seaonics Polska postanowiła przenieść dział produkcji systemów elektrycznych i automatyki przemysłowej do większego, nowoczesnego kompleksu. Wybór padł na obiekt wybudowany przez Grupę Pezal. Głównym powodem wyboru kompleksu było elastyczne podejście do klienta przez właściciela oraz możliwość pełnego dostosowania powierzchni do naszych specyficznych wymagań. Oczywiście bardzo ważnym aspektem branym pod uwagę była lokalizacja obiektu – położenie blisko portu i głównych węzłów komunikacyjnych – komentują decyzję przedstawiciele spółki.  

 

Międzynarodowa firma Swedbrand – producent wysokiej jakości, personalizowanych opakowań z tektury to drugi najemca w nowym magazynie firmy Pezal. Możliwość całkowitego dostosowania powierzchni pod swoje potrzeby była kluczowym czynnikiem który zadecydował o wynajmie 1000 mkw. hali. Partner takich marek jak Porsche, Vans, Tissot i Swarovski produkcję w nowej lokalizacji rozpoczął od 1 kwietnia.

 

Budowa drugiego obiektu magazynowego w Przejazdowie, o powierzchni ok. 4 000 mkw., aktualnie trwa.   

 

Według zapewnień inwestora, w projekcie będzie istniała możliwość wydzielania mniejszych modułów, a powierzchnia magazynowa i socjalno-biurowa mogą zostać zagospodarowane według wymagań przyszłego najemcy. Każdy z modułów będzie miał zapewniony dostęp poprzez bramę z poziomu „0” i przynajmniej jeden dok. Teren jest chroniony, a dodatkowe bezpieczeństwo zapewnia system awaryjnego zasilania.  PEZAL City Gate to także proekologiczne rozwiązania min. panele fotowoltaiczne, z których częściowo pozyskiwana jest energia – zalety inwestycji wymienia Dominika Walas z Querco Property, brokerka, która odpowiada za proces dalszej komercjalizacji. 

 

Firma Pezal planuje zakończenie kolejnego etapu inwestycji w  II kwartale 2022r.