ARTYKUŁ

Grupa Eastend z Trójmiasta ponownie powiększa magazyn

Eastend – trójmiejski sklep internetowy, oferujący szeroki wybór butów, odzieży i akcesoriów największych światowych marek, notuje kolejne wzrosty sprzedaży i zmienia magazyn. Nowa powierzchnia zostanie oddana do użytku w I kw. 2023r. w ramach rozbudowy kompleksu Panattoni Park Tricity East III w Gdańsku i obejmie ponad 6200 mkw. powierzchni magazynowej oraz 270 mkw. biur.

 

Spółka Eastend istnieje na trójmiejskim rynku od 2014 roku. Od blisko dekady,  konsekwentnie rozwija ofertę w zakresie internetowej sprzedaży butów i odzieży streetwear, tworząc silną, rozpoznawalną w całej Polsce markę e-commerce, z wysokim poczuciem zaufania wśród klientów. W wyniku wzrostu sprzedaży i ciągłego poszerzania oferty, firma zdecydowała się na zmianę dotychczasowej lokalizacji i powiększenie powierzchni, przenosząc zaplecze magazynowe do nowopowstających hal dewelopera Panattoni na gdańskich Rudnikach.

 

Panattoni Park Tricity East III to kolejny projekt magazynowy dewelopera Panattoni, we wschodniej części Gdańska. Park, usytuowany przy ulicy Elbląskiej, składa się z istniejącej już  A-klasowej hali magazynowej i powierzchni biurowych, o łącznej powierzchni ponad 33 000 mkw. Dodatkowa powierzchnia magazynowo- biurowa, o powierzchni 10 600 mkw.  zostanie oddana do użytku w I kw. 2023 roku. Ponad 6400 mkw. zajmie firma Eastend.

 

- Wybór padł na Panattoni Park Tricity East III ponieważ park jest bardzo dobrze skomunikowany, a dobra komunikacja miejska była jednym z głównych kryteriów przy dokonywaniu wyboru. Firma Eastend to pracodawca otwarty na potrzeby swoich pracowników, a jedną z nich jest wygodny dojazd do centrum Gdańska w krótkim czasie. Dodatkowo park składa się z jednego budynku i posiada niewielką ilość najemców, dzięki czemu jego atutem była również kameralność  – decyzję firmy Eastend ocenia Maja Musielska, Senior Leasing Specialist z Panattoni Development Europe. 

 

Tricity III wyposażony jest w doki i bramy z poziomu zero oraz wygodne parkingi z placem manewrowym. Doskonała lokalizacja przy trasie ekspresowej S7 oraz położenie blisko portu, zapewnia znakomitą ekspozycję magazynu i gwarantuje sprawną dystrybucję towarów. To idealny wybór dla firm związanych zarówno z rynkiem trójmiejskim, jak i krajowym.

 

W toku transakcji spółkę Eastend reprezentowało Querco Property - agencja nieruchomości komercyjnych z Gdańska.

- Czujemy się wyróżnieni faktem, że firma Eastend kolejny raz powierzyła nam zadanie znalezienia powierzchni magazynowej w Trójmieście. Zlecenie było bardzo ambitne: miejsce miało być dużo większe i skrojone na miarę potrzeb pracowników, z łatwiejszym dostępem komunikacyjnym. W nowej inwestycji znalazło się m.in. nowoczesne studio fotograficzne i złożona strefa kompletacji zamówień. Cieszymy się, że dołożyliśmy cegiełkę do rozwoju firmy Eastend i jednocześnie rozszerzyliśmy proces komercjalizacji budynku Panattoni – decyzję o wyborze komentuje Dominika Walas, Senior Property Negotiator w Querco Property.