ARTYKUŁ

Eastend rozgości się w biurowcu Neon w Gdańsku

Spółka Eastend wynajęła blisko 700 m kw. powierzchni w biurowcu Neon, wchodzącym w skład kompleksu Alchemia w Gdańsku, którego deweloperem jest TORUS. Umowa z obecnym właścicielem budynku została podpisana na okres 5 lat, przy współpracy z firmą Querco Property, pośredniczącej w transakcji. 

 

 

Siedziba godna lidera e-commerce

Eastend jest grupą e-commerce wywodzącą się z Trójmiasta. Działa na rynku już ponad 20 lat, a w swojej w ofercie posiada kilkadziesiąt topowych brandów odzieżowych z całego świata. Jest liderem e-commerce i ekspertem w branży streetwear w Polsce, który nieustannie dąży do rozwoju i otwiera się na nowe możliwości, systematycznie wzmacnia też swoją pozycję na rynku międzynarodowym. Nowe biuro firmy w biurowcu Neon ma stworzyć nowoczesną, atrakcyjną i przyjazną przestrzeń pracy, która wspierać będzie dalszy rozwój i ekspansję firmy.

 

- Biuro zostało zaaranżowane w taki sposób, by  sprzyjało pracy coworkingowej, indywidualnej oraz projektowej w większych grupach. Całość będzie utrzymana w nowoczesnej stylistyce z dużą dawką zieleni – opowiada Artur Andriskowski, współtwórca projektu nowej przestrzeni biurowej marki Eastend.

 

Biurowiec Neon, należący do DWS, globalnego zarządcy inwestycyjnego działającego w imieniu jednego ze swoich funduszy nieruchomościowych, posiada ponad 35 tys. m kw. powierzchni najmu (przy powierzchni typowej kondygnacji biurowej wynoszącej ponad 3 tys. m kw.). Nieco ponad 1,5 tys. m kw. to powierzchnie usługowe zlokalizowane na parterze, które dopełniają pasaż – miejsce spotkań i spędzania czasu zaprojektowane pomiędzy budynkami Alchemii. Tak jak wcześniejsze etapy kompleksu, Neon posiada certyfikat LEED na najwyższym poziomie, Platinum. Budynek stanowi architektoniczne i funkcjonalne dopełnienie Alchemii, która zaprojektowana została w całości przez pracownię APA Wojciechowski Architekci.

 

- Jesteśmy bardzo dumni z zaufania, którym po raz kolejny obdarzyła nas firma Eastend. Wyzwanie było spore ze względu na znaczną powierzchnię biura i konieczność wprowadzenia indywidualnych zmian aranżacyjnych. Neon to optymalny wybór ze względu na komfort, który daje A-klasowy standard powierzchni oraz wygodne rozwiązania komunikacyjne, umożliwiające pracownikom codzienny dojazd do biura – komentuje Filip Janiak, Property Negotiator w firmie Querco Property, agencji nieruchomości komercyjnych, pośredniczącej w transakcji.

 

Proces komercjalizacji obsługiwała z kolei firma Torus, która odpowiada również za projekt i wykonanie aranżacji nowego biura Eastend.

 

- Cały projekt był nietypowy jak na dzisiejsze czasy, bo zrealizowany w rekordowo krótkim czasie. Od złożenia oferty, poprzez negocjacje umowy, aż do jej podpisania upłynęło raptem kilka miesięcy. Już pierwsze nasze spotkanie było bardzo udane i pozwoliło na zbudowanie dobrej, partnerskiej relacji pomiędzy nami, a naszym klientem i reprezentującą go agencją. Cieszy nas także otwartość firmy Eastend na nasze pomysły aranżacyjne, dzięki czemu samo biuro będzie nieszablonowe – powiedział Marcin Piątkowski, Dyrektor ds. Komercjalizacji i Marketingu w firmie Torus.

 

Mat. prasowe: Torus