logo

Sing in

or
07
May
2019

Transfer Multisort Elektronik otwiera nową siedzibę w Gdyni.

Działające od 1990 r. TME jest pokoleniową firmą rodzinną, która z biegiem lat przekształciła się z małego sklepu z elementami elektronicznymi w międzynarodową organizację o globalnym zasięgu. W 1997 r. wybudowano obecne centrum logistyczne w Łodzi, które z biegiem lat było już kilkukrotnie powiększane. W 2018 r. otworzony został nowoczesny biurowiec – siedziba firmy, którego fasadę zdobi 13 tysięcy punktów świetlnych LED RGB. TME jest jednym z największych globalnych dystrybutorów komponentów elektronicznych, elektrotechnicznych, wyposażenia warsztatowego oraz automatyki przemysłowej. Ma w ofercie ponad 250 000 elementów elektronicznych od ponad 950 znanych, światowych producentów, które dystrybuuje aż do 144 krajów. Na świecie działa 10 spółek zależnych m.in. w Chinach, Czechach, Słowacji, Rumunii, Hiszpanii, Niemczech, Wielkiej Brytanii i we Włoszech. Oddział na Pomorzu to nie jedyna inwestycja TME w kraju. W najbliższym czasie rozpocznie się także budowa nowego centrum logistycznego w Rzgowie. 

– Już teraz wysyłamy blisko 5000 paczek dziennie, a nowe centrum logistyczne pozwoli znacząco zwiększyć nasze możliwości dystrybucyjne. W ramach pierwszego etapu projektu powstanie hala o powierzchni 18.200 metrów kwadratowych –powiedział Andrzej Kuczyński, TME. – Inwestycja jest niezbędna, ponieważ intensywnie rozwijamy się m.in. na rynkach azjatyckich, np. w Indiach, a nowo otwarta spółka w Chinach ułatwiła nam dotarcie do klientów z Państwa Środka. Mamy też ambitne plany dotyczące Stanów Zjednoczonych.

Sportowa Centrum to kompleks biurowy klasy A, o łącznej powierzchni 6.200m kw. Budynek C, w którym powierzchnię biurową wynajęła firma TME, ma 6 kondygnacji naziemnych i 2 poziomy parkingu podziemnego. Dogodne położenie Sportowa Centrum, zaledwie 2 km od centrum Gdyni oraz zlokalizowane w pobliżu przystanki autobusowe oraz przystanek SKM-Redłowo i PKM-Stadion tuż przy budynku, wpływają pozytywnie na jego wizerunek. Wysoki standard budynku wyznaczają nowoczesne rozwiązania, m.in. system wentylacji i klimatyzacji, nowoczesne instalacje telekomunikacyjne oraz kontrola dostępu do wszystkich pomieszczeń budynku. Innym atutem jest niespotykana na rynku trójmiejskim podwójna elewacja, która sprawia, że obiekt wyróżnia się na tle innych w regionie. Właścicielem kompleksu jest spółka Sportowa Centrum.

To już drugi najemca, który przy wsparciu Querco Property zdecydował się związać ze Sportowa Centrum. Najnowszy obiekt kompleksu, budynek C nie tylko zachwyca efektowną elewacją, która idealnie wpisuje się w marynistyczny gdyński klimat, ale również najwyższym standardem wykończenia powierzchni, zapewniając najemcom komfort i efektywność przestrzenną zarazem. – komentuje Filip Chrzanowski, Dyrektor działu Office Querco Property