logo

Zaloguj się

lub
23
październik
2018

Polska napędzana elektromobilnością

Popyt na systemy zasilania w Europie rośnie w ogromnym tempie. W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie tego sektora rynku, współpracę rozpoczęły dwie wysoko wyspecjalizowane firmy – spółka Northvolt AB mająca siedzibę w Szwecji oraz Gdańska spółka South Bay Solution. Ich wspólnym celem jest budowa zaawansowanej technologicznie fabryki do produkcji systemów bateryjnych.
Northvolt Poland Sp. z o.o. rozpoczyna swoją działalność w Panattoni Park Gdańsk IV. W nowym zakładzie o powierzchni ok. 4,4 tyś m2 odbywać będzie się proces montażu mechanicznego i elektromechanicznego nowoczesnych systemów bateryjnych. Nie zabraknie również miejsca na nowoczesne centrum badawczo-rozwojowe zajmujące się modułami bateryjnymi oraz rozwiązaniami do magazynowania energii. Pozwoli to firmie Northvolt na ciągłe doskonalenie zaawansowanych systemów jak i polepszanie jakości produktu na rynku europejskim. W transakcji najemcę reprezentował Marek Kurzątkowski z działu Industrial firmy Querco Property Sp. z o.o.
Większość firm specjalizujących się w produkcji baterii elektrycznych, tj. LG Chem, Toyota czy Daimler, na budowę fabryk wybrało tereny na południu Polski. Firma Northvolt jako pierwsza zdecydowała się na ogromną inwestycję w województwie Pomorskim. Już w początkowym etapie firma dostarczy około 100 nowych miejsc pracy. Takie inwestycje na terenie całej Polski, dają nam ogromne szanse na stanie się ważnym mikrohubem elektromobilności w Europie.