logo

Zaloguj się

lub
27
luty
2019

Nefab Packaging Poland przedłuża umowę najmu magazynu w Kowalach

Nefab Packaging Poland przy wsparciu Querco Property zdecydował się na kontynuację najmu przeszło 2500 tys. mkw. powierzchni magazynowo-biurowej w Kowalach, przedłużając przy tym umowę najmu z właścicielem nieruchomości reprezentowanym przez CBRE Global Investors. Park magazynowy oferuje najemcom optymalny sposób funkcjonowania oraz możliwość dalszego rozwoju.

Grupa Nefabjest światowym producentem opakowań przemysłowych, zajmującym się projektowaniem, produkcją i sprzedażą swoich produktów nie tylko w Polsce i Skandynawii, ale również na innych rynkach europejskich, azjatyckich i obu Ameryk. Firma specjalizuje się w dostarczaniu Kompleksowych Rozwiązań Opakowaniowych, które równolegle z dokładną analizą łańcucha logistycznego obniżają koszty całkowite, jednocześnie minimalizując negatywne oddziaływanie na środowisko. W ofercie jest szeroka gama produktów opakowaniowych, materiałów, akcesoriów oraz usług, a dzięki licznym oddziałom zlokalizowanym na całym świecie – Nefab jest zawsze blisko klienta. Od momentu powstania w 1949 roku Grupa Nefab z powodzeniem współpracuje z klientami o zasięgu krajowym jak i międzynarodowym oferując komfort, bezpieczeństwo oraz efektywność kooperacji. Obecnie oferta adresowana jest do klientów w ponad 35 krajach na niemal wszystkich kontynentach. Grupa jest wiodącym dostawcą rozwiązań w zakresie opakowań w segmencie telekomunikacji i elektroniki, energetyki, przemysłu, automotive, healthcare i aerospace. Siedziba główna Nefab w Kowalach jest jedną z trzech lokalizacji w Polsce.

Współpraca z CBRE Global Investors zapewnia naszej firmie szereg możliwości działania bazując na zaufaniu jakie zdobyła. Profesjonalizm, elastyczność oraz rozumienie biznesu i zasad jego funkcjonowania pozwala nam na długoterminowe zaplanowanie ścieżki rozwoju. Doceniamy pracę CBRE oraz wysiłek jaki podejmują w spełnieniu naszych wymagań, stąd decyzja o kontynuacji współpracy – komentuje Artur Karnecki, Managing Director w Nefab Packaging Poland.

Po drugiej stronie transakcji znajduje się właściciel reprezentowany przez CBRE Global Investors, który w swoim portfelu inwestycyjnym posiada nieruchomości komercyjne w całej Europie, między innymi A-klasowy park logistyczny w Kowalach. Specyfikacja budynków uwzględnia ekologiczne oświetlenie LED, destryfikatory, zaawansowany system przeciwpożarowy oraz najwyższą klasę obciążenia ogniowego ponad 4000 MJ/mkw. Usytuowanie magazynów bezpośrednio przy Obwodnicy Trójmiasta (trasie S6), a także pomiędzy dwoma terminalami kontenerowymi BCT Gdynia i DCT Gdańsk sprawia, że obiekt wyróżnia się na tle innych w regionie. – Doskonała lokalizacja gwarantuje najemcom usprawnienie logistyki i dużą oszczędność czasu oraz elastyczność przy dystrybucji towarów na rynek międzynarodowy, krajowy oraz lokalny– powiedział Karel Zeman, Head of Investment Operations z ramienia CBRE Global Investors Polska.

To właśnie doceniają najemcy, czego świadectwem są licznie zawierane nowe umowy najmu, a także systematycznie odnawiane kontrakty z najemcami, którzy w Gdańsk Kowale Distribution Centre znaleźli już swoje miejsce do prowadzenia biznesu. Jedną z takich firm jest Nefab Packaging Poland, która swoją działalność prowadzi w naszym parku już od kilku lat. Cieszymy się z faktu, że możemy kontynuować współpracę i trzymamy kciuki za dalszy rozwój biznesu naszego najemcy– dodaje Kamil Kugaudo, Leasing Manager z ramienia CBRE.

W procesie renegocjacji umowy najmu pośredniczyła firma QUERCO PROPERTY Sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, która specjalizuje się w kompleksowej obsłudze i doradztwie na rynku nieruchomości komercyjnych.

– Jest nam niezmiernie miło i cieszymy się, że współpraca obu firm będzie kontynuowana. Nasz klient rozważał relokację magazynu, natomiast po wielu analizach okazało się, że nie przyniesie to dodatkowych korzyści. Przedłużenie umowy najmu przez Nefaba potwierdza, że Kowale są bardzo atrakcyjną lokalizacją. Dodatkowo profesjonalizm CBRE Global Investors Polska oraz wypracowane przez lata relacje zostały docenione i zaważyły na podjętej decyzji – komentuje Marek Boczula, Investment Director w Querco Property